Začínáme s investováním

Doporučená literatura

Chcete-li být úspěšní při Vašem investování, doporučujeme se v problematice kapitálových trhů neustále vzdělávat. Pro lepší orientaci uvádíme několik titulů, ve kterých můžete získat cenné informace.

Inteligentní investor

Inteligentní investor

autor Benjamin Graham, vydavatelství Grada Publishing, a.s.

V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století (Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“) se dozvíte od nejzasvěcenějšího „guru investování“, jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Toto klasické dílo je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout vašich finančních cílů. Překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty.

Tradingem k bohatství (Trading for a Living)

Tradingem k bohatství

autor Dr. Alexander Elder, vydavatelství Grada Publishing, a.s.

Publikace je překladem legendární publikace "Trading for a Living" od známého amerického spekulanta a investora Alexandra Eldera. Českým čtenářům nabízí nahlédnutí pod pokličku burzovních taktik a poodhaluje některá tajemství, s jejichž znalostí může na vysněné bohatství dosáhnout každý, koho svět burzovních spekulací osloví. Autor nabízí ucelený přehled všech důležitých oblastí tradingu pro začínající i pokročilé obchodníky.

Investiční horečka

Investiční horečka

autor Robert J. Shiller, vydavatelství Grada Publishing, a.s.

Kniha (v originálu Irrational Exuberance) je vyústěním celoživotní práce profesora ekonomie z Yale Roberta Shillera v oblasti nazývané behavioral finance a je i vlajkovou lodí jeho publikací. V této knize prof. R. Shiller předpověděl vývoj světového hospodářství – recesi, uvádí kombinaci faktorů, které vyhnaly cenu akcií tak vysoko. Varuje investory před nesmyslným nadšením, nabádá je, aby uvažovali o diverzifikaci.

Kostolanyho burzovní seminář pro kapitálové investory a spekulanty

Kostolanyho burzovní seminář pro kapitálové investory a spekulanty

autor André Kostolany, vydavatelství Mirage

Vedle peněz, trpělivosti a štěstí (tři velká G = Geld, Geduld, Glück) je k úspěchu na burze třeba i pěkná porce zkušeností a znalostí, které je nutné u André Kostolanyho interpretovat spíše jako umění. V dialogu sršícím vtipem a ironií je čtenář hravě uveden do velkého světa mezinárodních finančních investic. Série otázek, které si Kostolany pokládá, je téměř nekonečná. Kdo má nějaké úspory, vždyť existují i skromně začínající drobní akcionáři, bude touto knihou osloven.

Žhavé komodity

Žhavé komodity

autor Jim Rogers, vydavatelství Grada Publishing, a.s.

V publikaci je velmi poutavě a srozumitelně vysvětlena pozice komodit ve finančním světě, proč nemají respekt a proč jsou stále podceňovány. Autor vychází ze své praxe a popisuje proč založil vlastní komoditní index a proč očekává růst cen komodit v dalších letech. Vysvětluje i různé způsoby jakými lze investovat do komodit a důvody růstu cen komodit. Následují analýzy pěti komodit, zabývá se fundamentálními faktory, které ovlivňují jejich nabídku a poptávku: ropa, zlato, olovo, cukr, káva.

Finanční a komoditní deriváty v praxi

Finanční a komoditní deriváty v praxi

autor Josef Jílek, vydavatelství Grada Publishing, a.s.

Kniha Finanční a komoditní deriváty v praxi profesora Josefa Jílka navazuje na jeho dříve vydanou knihu Finanční a komoditní deriváty. Podrobně popisuje podkladové nástroje a pozice nejvíce rozšířených derivátů jako jsou úrokové, měnové, akciové a komoditní forwardy, futures, swapy a opce. Zevrubně se věnuje také úvěrovým derivátům a procesu sekuritizace finančních aktiv. Předností knihy je podrobný návod a praktické příklady výpočtu reálných hodnot derivátů.

Obchodování na komoditních trzích

Obchodování na komoditních trzích

autor Petr Podhajský, Tomáš Nesnídal, vydavatelství Grada Publishing, a.s.

Druhé, podstatně rozšířené vydání této jedinečné publikace, první svého druhu u nás, přináší celou řadu nových rad a tipů v oblasti technické analýzy a psychologie obchodování. Dozvíte se například, jak správně obchodovat s trendem, co jsou to pivoty, nebo čeho se důrazně vyvarovat, abyste nepřišli o své peníze. Autoři vám zodpoví řadu nejběžnějších dotazů nováčků a představí i vhodné trhy pro začátečníky.

Nevíte, jak začít?

Nevíte, jak začít?

Prohlédněte si naše instruktážní videa, manuály a články nebo nám zavolejte.

Jaké produkty mohu obchodovat?

Jaké produkty mohu obchodovat?

Vyberte si ze široké nabídky produktů. Akcie, indexové a komoditní akcie, dluhopisy, fondy, certifikáty, deriváty.

Jak obchodovat?

Jak obchodovat?

Využijte jednoduchou a bezpečnou online aplikaci WebTrader, mobilní aplikaci MobileTrader nebo poradenství makléřů.

Kde obchodovat?

Kde obchodovat?

Kromě pražské burzy si můžete vybrat z více než 30 hlavních burz střední a západní Evropy a severní Ameriky.