Vzdělávání

Instruktážní videa

V této sekci jsou k dispozici instruktážní videa, která Vám mohou být nápomocna při Vašem obchodování:

 1. Proč Patria Finance

  Chcete obchodovat na burze a neorientujete se v nabídce jednotlivých obchodníků s cennými papíry? Hledáte seriózního partnera s nejvyšší úrovní poskytovaných služeb a vysokým stupněm zabezpečení Vašich investic?

  Vyžadujete zároveň funkční a stabilní obchodní aplikaci s kvalitním informačním a analytickým servisem?

  Zvolte Patria Finance, předního obchodníka s cennými papíry v České republice!

 2. Otevření účtu

  Pokud jste si již vyzkoušeli demo aplikaci a chcete začít reálně investovat, musíte si nejprve u Patria Finance otevřít účet, tj. uzavřít rámcovou smlouvu. Smlouva je nutnou podmínkou pro budoucí obchodování, její uzavření je zdarma a můžete ji kdykoliv vypovědět.

  Proces otevření účtu je velmi jednoduchý a s jakýmikoliv možnými komplikacemi Vám velmi ochotně pomohou pracovníci zákaznického oddělení.

 3. Zákaznické služby

  Jste rozhodnuti začít obchodovat, ale obáváte se, že se v množství informací ztratíte? Ukážeme Vám, jak snadné je obchodování s námi a představíme služby, které Vám můžeme poskytnout. Klienti Patria Finance oceňují právě poskytovaný servis a především individuální přístup.

  Patria Finance nabízí zpravodajský a analytický servis zcela zdarma a investiční poradenství širokého týmu makléřů. Investoři oceňují např. podklady pro zpracování daňového přiznání, přehledné výpisy z účtu, zasílání potvrzujících sms zpráv o zrealizovaných obchodech, vkladech a výběrech peněz a mnoho dalších služeb.

 4. První kroky v obchodní aplikaci WebTrader

  Obchodování online probíhá v moderní a uživatelsky přátelské internetové aplikaci, kterou mohou využívat jak začinající tak i profesionální investoři.

  Aplikace nabízí servis pro aktivní obchodování, např. analýzy a zpravodajství, směny hlavních měn, využívání přehledných grafů, online data ze světových burz, konfirmace obchodů, atd. Samozřejmostí je i detailní přehled Vašeho portfolia s uvedením aktuálního zisku / ztráty, dostupných peněžních zůstatků a možnost obchodování na tabletech.

  Velký důraz je kladen na zabezpečení proti zneužití a zároveň na 100% funkčnost aplikace i v době zvýšené aktivity na finančních trzích.

 5. Správa portfolia

  Hlavní sekce v obchodní aplikaci „Portfolio“ nabízí komplexní pohled na stav Vašich investic u Patria Finance.

  Kromě aktuálního ocenění jednotlivých držených titulů s uvedením realizovaného i nerealizované zisku, dostupných finančních zůstatků v různých měnách nebo přehledu všech obchodních pokynů, můžete v této záložce nalézt i další funkcionality. Např. veškeré pohyby na evidenčním účtu za zvolené období, informace pro zpracování daňového přiznání nebo údaje o dividendách a to vše s možností exportu do programu excel.

  Záložka umožňuje i provedení operací jako je měnová konverze, výběr peněžních prostředků nebo převod mezi běžným a úvěrovým účtem.

 6. Obchodování s akciemi

  Domníváte se, že obchodování s akciemi je složité? Videoprůvodce Vás přesvědčí, že obsluha internetové aplikace a podání obchodního pokynu je velmi jednoduché!

  Prostřednictvím Patria Finance můžete obchodovat nejen na pražské burze, ale i na hlavních akciových trzích Evropy, Severní Ameriky a Asie. Postačí Vám pouze připojení k internetu, přístupová hesla kódy a uskutečněný vklad peněžních prostředků.

 7. Obchodování s komoditami

  Při obchodování s komoditami nedochází přímo k nákupu fyzických komodit (např. barelu ropy), ale k nákupu instrumentu – tj. cenného papíru, který je oceňován na základě vývoje podkladového aktiva komodity.

  Video Vám pomůže při základní orientaci s instrumenty jakou jsou ETF, resp. ETC (tzv. komoditní akcie), investiční certifikáty nebo warranty. Naleznete zde rovněž způsoby vyhledávání instrumentů, jejich konkrétní příklady v obchodní aplikaci, včetně spekulace na pokles nebo instrumentů obsahující pákový efekt.

 8. Obchodování s deriváty

  Využijte nabídku moderních finančních instrumentů – derivátů, které odvozují svou cenu od jiného, tzv. podkladového aktiva. Prostřednictvím produktů Patria Finance můžete obchodovat například drahé kovy, ropu, měnové páry, akciové indexy, sektory nebo regiony.

  Kromě indexových (ETF) a komoditních (ETC) akcií lze obchodovat investiční certifikáty a opční kontrakty, tzv. warranty. Deriváty často obsahují i tzv. pákový efekt, který umožňuje otevřít pozici, která je výrazně větší, než množství finančních prostředků, které má investor na účtu k dispozici.

  Deriváty umožňují spekulovat nejenom na růst, ale také na pokles podkladového aktiva a jejich likvidita je zajišťována ze strany emitenta. Obchodovány jsou primárně v EUR nebo USD, omezeně také v CZK.

 9. Obchodování s dluhopisy a fondy

  Považujete akcie a deriváty za příliš rizikové? Zajímají Vás konzervativnější produkty s pevně stanoveným úrokem nebo širším rozložením rizika?

  V nabídce produktů Patria Finance naleznete i desítky dluhopisů od různých emitentů, státních i korporátních, a podílových fondů od předních správců fondů ČSOB Asset Management, Franklin Templeton, NN Investment Partners (ex-ING IM) a Credit Suisse. Obchodování s dluhopisy a podílovými fondy přináší svá specifika a je určeno především pro investory s dlouhodobějším investičním horizontem.

 10. Obchodování na úvěr

  Chcete nakoupit akcie a nemáte dostatek vlastních peněžních prostředků? Prostřednictvím Patria Finance lze část investice financovat úvěrem, přičemž za půjčené peníze je ručeno koupenými akciemi nebo hotovostí.

  Důležitým aspektem obchodování na úvěr je tzv. pákový efekt, který umožňuje otevřít pozici, která je výrazně větší, než množství finančních prostředků, které má investor na účtu k dispozici. Díky pákovému efektu se změna ceny obchodované akcie projeví několikanásobně ve změně investorovy finanční pozice.

  Podmínkou pro obchodování na úvěr je podepsání speciální smlouvy a převod zajištění na úvěrové portfolio (akcie nebo hotovost) pro čerpání úvěru. Na úvěrové portfolio je moužné nakupovat pouze vybranné likvidní cenné papíry.

  Pozn.: Od 1.7.2015 je minimální zajišťovací poměr 40%.

 11. Měnové konverze

  Hodláte nakoupit cenné papíry obchodované v zahraničních měnách a vlastníte pouze českou korunu? Patria Finance Vám nabízí jednoduchou směnu z jedné měny do druhé, tzv. měnovou konverzi, bez poplatku a za výhodných podmínek.

  S Patria Finance můžete využívat i tzv. automatickou měnovou konverzi, která umožňuje okamžitý nákup cenných papírů na zahraničních burzách bez ohledu na to, v jaké měně peněžní prostředky vlastníte. Konverze se v takovém případě uskuteční následující obchodní den za aktuální tržní kurz.

 12. Terminál

  Požadujete detailní a přitom přehledné informace o finančních trzích nebo konkrétních vybraných titulech?

  Moderní obchodní aplikace Webtrader nabízí speciální záložku Terminál, která umožňuje sledovat vývoj hlavních akciových indexů a měnových párů v záložkách, které si může investor sám volit a upravovat.

  Oblíbenou funkcionalitou jsou interaktivní grafy, včetně využívaných indikátorů technické analýzy.

Nemám dostatek peněžních prostředků.

Nemám dostatek peněžních prostředků

Nabízíme Vám možnost obchodování na úvěr. Půjčíme Vám peníze na obchodování s cennými papíry za výhodných podmínek.

Jaké produkty mohu obchodovat?

Jaké produkty mohu obchodovat?

Vyberte si ze široké nabídky produktů. Akcie, indexové a komoditní akcie, dluhopisy, fondy, certifikáty, deriváty.

Poradíte mi s investicí?

Poradíte mi s investicí?

Využijte profesionální poradenství makléřů. Konzultace, investiční doporučení, sms informační servis.

Analytická a zpravodajská podpora?

Analytická a zpravodajská podpora

Nastavte si zasílání analytických zpráv, vytvořených na jednotlivé české i zahraniční akcie.